Prof. Dr. Oytun ERBAŞ

Otizm, Öğrenme Güçlüğünde Beyinde Ne Değişir? Çevresel İnduksiyonun (Kaynaştırmanın) Nöronal Ağdaki Epigenetik Etkileri

Prof. Dr. Oytun ERBAŞ, Akademisyen-Yazar

Prof. Dr. Oytun Erbaş, 15 Kasım 1978 İzmir’ de doğmuştur. İlk, orta, lise eğitimini İzmir’in Ödemiş İlçesinde tamamlayan Erbaş, 2001 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dönem ikincisi olarak mezun olmuştur. TUS’ta 7 kez derece (ilk 10) yapmıştır. İç Hastalıkları, Radyoloji, Fizyoloji ve Deneysel Tıp, Sinirbilim (Neuroscience) Anabilim Dallarında, Araştırma Görevlisi (2001-2012) olarak çalışmıştır.  Kasım 2012 tarihinde Ege Ünivesitesi Tıp Fakültesinde Fizyoloji ve Deneysel Tıp alanında uzman olmuştur.

Mayıs 2013-Aralık 2014 tarihleri arasında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yardımcı Doçent olarak çalışmıştır. Ocak 2015 tarihinden bu yana Demiroğlu Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışmaktadır. Aynı zamanda Demiroğlu Bilim Üniversitesi’ne ait Gebze-Türkiye’de bulunan “DENEYSEL TIP ENSTITÜSÜ” nün (İn-Vitro ve İn-Vivo Lab) Kurucusu ve Yöneticisi olan Prof. Dr. Erbaş, Oksitosin ve Nöroproteksiyon konusunda uluslararası alanda söz sahibidir. Otizm tedavisinde yeni tedavi ajanlarını literatüre katmış ve Sepsis fizyopatolojisinde yeni yaklaşımlar sunmuştur. İnflamasyon ve davranış, sepsis, diyabet, metabolik sendrom, toksikoloji diğer çalışma alanlarıdır.

Prof. Dr. Erbaş ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri Illinois eyaletinde “EXPERIMENTAL MEDICINE” ve Istanbul’ daki “CEPHALINK” adlı laboratuvarların da kurucusudur.